Program seminářů oddělení anorganické chemie ÚCH
Thin line

Jarní semestr 2018

Stáhnout soubor pdf - sem_j_18.pdf (86 kB) stahnout pdf

1. 3. Stereoselective synthesis of biologically active natural products and their analogs (Dr. Pavol Jakubec, Institute of Organic Chemistry, Catalysis and Petrochemistry, Slovak University of Technology in Bratislava)
Capillary electrophoresis and nanomaterials: combination beneficial for both sides (habilitation lecture) (Mgr. Markéta Vaculovičová Ph.D., Department of Chemistry and Biochemistry, Mendel University in Brno)
8 3. Petr Macháč

Výsledky studijního pobytu na Univ. Montpellier. (prof. J. Pinkas)

Martin Kejík

Syntéza hybridních materiálů s vysokou porositou. (prof. J. Pinkas)

15. 3. Libor Tanzinger

Příprava hybridních fosforečnanů kovů a jejich transformace na materiály. (dr. Z. Moravec)

Hana Tomančíková

Studium vlastností materiálů a vrstev. (prof. J. Příhoda)

22. 3. Vít Vykoukal

Chemická syntéza nanočástic slitin kovů s řízenou morfologií a složením. (prof. J. Pinkas)

Vojtěch Kundrát

Příprava nanovláken pomocí elektrostatického zvlákňování. (prof. J. Pinkas)

5. 4. Title to be added (doc. Jan Hrbáč, Ústav chemie, Masarykova univerzita)
12. 4.Martin Adamec

Koordinační chemie molekulových klipsů odvozených od glykolurilu. (doc. M. Nečas)

Tomáš Borůvka

Syntéza a charakterizace nanočástic Sn, Bi a Ni a jejich slitin. (prof. J. Pinkas)

19. 4. Michal Knor

Postup diplomové práce. (prof. R. Marek)

Michaela Doležalová

Syntéza nanočástic kovů a slitin v metalokřemičitanových matricích. (prof. J. Pinkas)

26. 4. Tereza Kuběnová

Solvothermální syntéza fosforečnanů a fosfonátů vápenatých. (prof. J. Pinkas)

Kamila Uhrová

Příprava kompozitních materiálů grafenoxid/alumina a grafen/alumina. (dr. Z. Moravec)

3. 5. Synthetic transporters of modified nucleoside triphosphates across cell membranes. (Dr. Tomáš Kraus, Institute of Organic Chemistry and Biochemistry of the CAS)
10. 5. Zdeněk Štěpánek

Studium katalytickych vlastnosti vybranych komplexnich sloucenin palladia. (doc. M. Nečas)

Kateřina Holmanová

Příprava hlinitokřemičitanových xerogelů dopovaných katalyticky aktivními kovy. (prof. J. Pinkas)

10. 5. Zdeněk Král

Příprava nanoskopických struktur na bázi CeO2 metodou elektrostatického zvlákňován. (prof. J. Pinkas)

Adam Luky

Spalovací syntéza nanostrukturovaného oxidu ceričitého. (prof. J. Pinkas)

Semináře se konají v posluchárně A12M311 v areálu UKB od 14:00 do 15:50 hod.
Oborové semináře XD 107, konané v rámci schůzí ČSCH, probíhají v areálu UKB v posluchárně A11M132, rovněž od 14:00 do 15:50 hod.

Programy starších seminářů